Pervari Efe Bal
Anasayfa / Organik Süzme Bal / Organik Süzme Bal 1000gr
Organik Süzme Bal 1000gr

Organik Süzme Bal 1000gr

Pervari Çemikari yaylasında üretilen organik süzme balımız katkısız ve doğal lezzetiyle farklı boy kavanozlarda alınabilir. Süzme balımız organik sertifikalıdır

174,00

Sepete Ekle

Ücretsiz Kargo

Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo

Hızlı Teslimat

Türkiye'nin her yerine hızlı teslimat

Ürün Açıklaması:

Arılar tarafından çiçeklerden ve meyve tomurcuklarından alınarak yutulan nektarın arıların bal midesi denilen organlarında invertaz enzimi sayesinde kimyasal değişime uğramasıyla oluşan ve kovandaki petek hücrelerine yerleştirilen çok faydalı bir besindir. Nektar bala çevrilirken arılar sağladıkları invertaz enzimi sayesinde sakkarozu inversiyona uğratarak fruktoz ve glikoz şeklinde basit şekerlere dönüştürür ve fermantasyonun meydana gelmesini önleyecek miktarda suyunu uçururlar. Kovandaki hücrelere yerleştirilen ve üzeri mumdan bir kapakla örtülen bal arılarca sağlanan özel havalandırma sistemi sayesinde bildiğimiz tat ve kıvama gelir.

Balın rengi, şeker dengesi ve tadındaki farklılık tamamen toplanan nektarlardan kaynaklanmaktadır. Balın kokusunu, çiçeklerdeki aromalı uçucu yağlar verir ki bu aynı zamanda çiçeklerin kokularını sağlayan yağdır.

Bal üretiminde ½ kg ham nektarı toplamak için 900 bin arının bir gün boyunca çalışması gerekir. Toplanan bu nektarın ise ancak bir kısmı bala çevrilebilir. Elde edilen balın miktarı getirilen nektarın şeker konsantresine bağlıdır. Bal nem, güneş ışığı, kaynatma gibi sıra dışı bir etkiye maruz kalmadıkça bozulmaz ve zaman faktöründen etkilenmez.

Bizi Takip Edin

Yeni ürünlerimizden ilk siz haberdar olun!
Pervari Efe Bal Whatsapp Hattı
Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız. Ayrıntılı bilgi... Onaylıyorum.